Aizvadīts jau piektais BJC “Daugmale” komandu sacensības “Ģimeņu čempionāts šahā”

Decembra beigās sestdien un svētdien Bērnu un jauniešu centrā «Daugmale» aizvadīts jau piektais komandu Ģimeņu čempionāts šahā. Šogad bija sevišķi kupli pārstāvēts, jo pie galdiņiem sēdēja 47 komandas no Rīgas, Salaspils, Baložiem, Olaines, Ķekavas, Rāmavas un Jūrmalas.

FOTO

Divās dienās kopumā aizvadot septiņas ātrā šaha (15+5) kārtas, par čempioniem tāpat kā arī pagājušajā gadā kļuva galvenie favorīti brāļi Iļja un Vsevolods Semjonovi. Viņi ieguva 10,5 punktus no 14 iespējamajiem. Otro vietu arī ar 10,5 punktiem, bet ar drusku sliktāku koeficientu, ieņēma Grīvnieku ģimene – tēvs Dzintars un dēls Alberts. Trešo vieta ieguva Stepanovu ģimene dēls Dans un tēvs Timofejs (10 punkti).

Atsevišķā nominācijā komandām, kurās sastāvā  jaunieši vai jaunietes līdz 17 gadiem, pirmo vietu ieguva komanda brāļi Freibergi Raimonds un Filips, otro vietu šajā kategorijā – brāļi Ļahi Einārs un Armands, trešie – brāļi Naumenko Antons un Aleksandrs.

Individuāli pie pirmā galdiņa, arī kā pērn, visas 7 partijas uzvarēja Nacionālais meistars Iļja Semjonovs, otrā vieta – Rafaelam Spriridovskim (6,5 punkti), un trešā vieta – Albertam Grīvniekam (6 punkti).

Pie otrā galdiņa 100% rezultātu parādīja  sieviešu FIDE meistare Renāte Vidruska! Otro vietu ieguva Jānis Valeinis (6 punkti) un trešo –Nacionālais meistars Timofejs Stepanovs (6 punkti).

Tika arī atzīmēti paši jaunākie dalībnieki, sešus gadus vecie Romans Tolmačevs un Toms Jeronovičs, bet pats vecākais bija Boriss Krasiļnikovs (80 gadi). Labākā no meitenēm – Ramona Golsta ar 5,5 punktiem (7. vieta pie pirmā galdiņa).

Īpaši vēlamies atzīmēt arī vienīgo sieviešu komandu – Maklakovas ģimene – māte Nelija (savāca 6 punkti no 7 kārtām) ar savu meitu Naomi (7 gadi). Viņas ierindojās 17.vietā.